ana sayfa    site haritası    iletişim

 
         Üye Girişi
  Bina Enerji Performansı
    Yeni BEP Yönetmeliği

 

   
 
 
Türkiye’de Güneş Enerjisinden, Yapılı Çevrede En Verimli ve Akıllı Kullanımının Yenilikçi ve Yaratıcı Yöntemleri ve Bir Ulusal Yol Haritası Anlatıldı
Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Ankara İl Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye’de Güneş Enerjisinden, Yapılı Çevrede En Verimli ve Akıllı Kullanımının Yenilikçi ve Yaratıcı Yöntemleri ve Bir Ulusal Yol Haritası konulu eğitim semineri 11 Mart 2017 tarihinde Ankara Latanya Hotel’de yapıldı. Oturum başkanlığını Gürkan Arı’nın yürüttüğü seminere Prof. Dr. Birol Kılkış konuşmacı olarak katıldı.
 
Seminerde birkaç farklı sunum gerçekleştiren Birol Kılkış; güneş toplaçlarının gelişimi ve sıra dışı tasarımlar, Faz-değişimli ve ısı yayıcı levhalı yeni nesil pvt sistemi,  pvs sistemlerinin ekserji tabanlı en uygun tasarımı ve işletim metodolojisi ve yapılı çevrede güneş enerjisinden en akılcı yararlanmanın yol haritası hakkında detaylı bilgiler verdi.Yoğun ilgi ve katılımın sağlandığı seminer, dinleyicilerden gelen soruların yanıtlandığı bölümün ardından TTMD Ankara Temsilcisi Kemal Gökay’ın, oturum başkanı ve konuşmacıya teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.
 
 
Tüm Haberler İçin Tıklayın

LookUs & Online Makale