ana sayfa    site haritası    iletişim

 
         Üye Girişi
  Bina Enerji Performansı
    Yeni BEP Yönetmeliği

 

   
 
 
TTMD’nin “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu” 2010’da 9. yılını kutluyor...

1992 yılından beri ülkemizde Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme ve Sıhhi Tesisat alanlarında hizmet veren tesisat mühendisliği sektörünün geliştirilmesi ve konuyla ilgili toplumsal bilgilendirme ile ilgili faaliyet gösteren STK oluşumu Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nin –TTMD- uluslararası etkinlikleri devam ediyor.

İki yılda bir geleneksel olarak TTMD tarafından düzenlenen “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu”nun dokuzuncusu 3 - 5 Mayıs 2010 tarihleri arasında “Binalarda Enerji Kullanımı” konu başlığı ile İstanbul’da düzenlenecek.

Uluslararası ve ulusal kuruluşların sponsorluğunda yurtiçi ve yurt dışı üniversite ve firma temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilecek sempozyumda, 11 farklı başlık altındaki teknik oturumlarda bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yansıtılacağı bildiriler sunulacak.

Ayrıca katılımcılara yönelik seminer ve kursların da yer alacağı “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu” tesisat mühendisleri sektörünün önde gelen uzmanlarını biraraya getirecek. Sempozyumu takiben 5-8 Mayıs 2009 tarihleri arasında iki yılda bir gerçekleştirilen ISK SODEX Fuarı ise, Avrupa’nın 3. büyük, ülkemizin ise en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor.

Sempozyum Başkanlığı’nı üstlenen TTMD Başkanı Cafer Ünlü, “HVAC’de enerji verimliliği ve tesisat konularının yoğunlukla tartışılacağı sempozyum yurtdışı ve yurtiçinden çok sayıda uzmanın katılımı ile düzenlenen derneğimizin en önemli organizasyonlarından biridir” diye belirterek, sempozyuma destek veren kuruluşlara teşekkür etti.

Sempozyumun Yürütme Kurulu ise Abdurrahman Kılıç başkanlığında Abdullah Bilgin, Ahmet Arısoy, Cafer Ünlü, Erdinç Boz, Rüknettin Küçükçalı’dan oluşuyor.

1 Mart 2010’a kadar indirimli paket ücreti ile kayıtları başlayan “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu” ile ilgili bildiri sunumu, kayıt ve diğer ayrıntılı bilgiler www.ttmd.org.tr/2010sempozyum web sitesinde yer alıyor.

*TTMD GENEL BİLGİLER*
1992 yılında Isıtma, Havalandırma, Klima ve Sıhhi Tesisat alanlarında Mekanik Tesisat Mühendisliği’nin ve sektörün gelişmesi için kurulan Türk Tesisat Mühendisleri Derneği TTMD, bugün tasarımcı, uygulayıcı, öğretim görevlisi, imalatçı, mümessil ve işletmeci gibi değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. TTMD, uluslararası platformlarda Türk tesisat mühendislerini temsil ederken ayrıca yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarını sürdürerek sektör ile ilgili bilgi ve teknolojik gelişmeleri izlemekte ve üyelerine iletmektedir.

EDİTÖRE NOT:

TTMD “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu”

Teknik Oturum Başlıkları

Konu 1. Yapılarda Mekanik Tesisat Uygulamaları
Konu 2. İç Hava Kalitesi ve Konfor Şartları
Konu 3. Sıhhi Tesisat
Konu 4. Enerji Ekonomisi ve Çevre
Konu 5. Kontrol ve Bina Yönetim Sistemleri
Konu 6. Soğutma
Konu 7. Yapı Fiziği
Konu 8. Yapılarda Güvenlik ve Koruma
Konu 9. Modelleme ve Yazılımlar
Konu 10. Yapı Tasarımı ve Uygulamalarında Proje Yönetimi
Konu 11. Enerji Verimli Binalar

* Bildirilerin tam metinlerinin Türkçe veya İngilizce olarak değerlendirilmeleri için Bilim Komitesi dikkatine sunulmaları gerekmektedir.

KAYIT BİLGİLERİ

Kayıt Ücretleri Üye Üye Olmayanlar
1 Mart 2010’a kadar 1 Mart 2010’dan sonra 1 Mart 2010’a kadar 1 Mart 2010’dan sonra
Kayıt Paketi I 150 TL 180 TL 250 TL 300 TL
Kayıt Paketi II 200 TL 240 TL 350 TL 420 TL


· Kayıt paketi I’e; çanta, bloknot, kalem ve sempozyum CD’si dahildir.
· Kayıt paketi II’ye; çanta , bloknot , kalem, sempozyum CD’si ve öğle yemeği dahildir.
· Kayıt ücretine %18 KDV eklenecektir.

ÖDEME BİLGİLERİ

Kayıt ödemeleri için;
Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İktisadi İşletmesi, Türkiye İş Bankası Ankara Akay Şubesi 4201 - 0491291 no’lu TL hesapları

TTMD “Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu”

DESTEK VEREN KURULUŞLAR

A GRUBU SPONSORLAR

Tüm basın için listesi

LookUs & Online Makale