ana sayfa    site haritası    iletişim

 
         Üye Girişi
  Bina Enerji Performansı
    Yeni BEP Yönetmeliği

 

   
 
Başkan'dan

 

Değerli Okurlarımız,

Derneğimizin 25’inci kuruluş yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutlamaktayız. İkinci 25. yılımızda sektöre, ülkemize ve dünyaya farklı alanlarda ve şekillerde, ama hep birlikte katkılarda bulunabileceğimizi biliyor ve bunun heyecanı ve kararlılığını yaşıyoruz. Bu bağlamda, Dergimizi de yeni atılımlar bekliyor. İçeriğini ve mizanpajını teknoloji, uygulama, bilim ve kurgulama bağlamında daha dengeli ve her kesime hitap eder şekle getirmenin etkin bir biçimde gerçekleşmesi konusunda sizlerin de çok değerli görüşlerinizi almak istiyoruz. Bize görüş ve önerilerinizi doğrudan yazabilirsiniz.  

Dernek olarak yeni yurtdışı bağlantılar kuruyor, farkına varılmadan ihmal edilmiş ilişkiler varsa bunları da tekrar sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Çevre komşularımızın benzer kuruluşları ile daha etkin işbirliklerine yönelik çalışmalarımız sürüyor. Örneğin, CLIMAMED Organizasyonun üstlenmiş olduğumuz sekretarya görevi kapsamında Akdeniz’in sadece Fransa, İspanya ve İtalya gibi ülkelerden ibaret olmadığını; Akdeniz’in bir de karşı kıyısı olduğunu, bu ülkelerin bizlere iklim ve bina tipolojileri konusunda yeni seçenekler ve fırsatlar sunduğunu çeşitli vesilelerle hatırlatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda doğu ülkelerine de uzanıyoruz. Doğu coğrafyasındaki ülkelerin hemen hepsi ile temaslarımız ve işbirliği çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu kapsamda, XIII. TTMD Sempozyumumuza birçok doğulu meslektaşımızı da davet ettik. Sizleri de bu çok önemli etkinliğimize bekliyoruz. 

Bu vesile ile yeni yılınızı en iyi dileklerimle kutluyor, 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da İklime Uygun Mekanik Tesisat Sistem ve Çözümleri ana temasıyla gerçekleştireceğimiz XIII. Uluslararası Sempozyumumuzda görüşmek üzere en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Birol Kılkış

 LookUs & Online Makale