ana sayfa    site haritası    iletişim

 
         Üye Girişi
  Bina Enerji Performansı
    Yeni BEP Yönetmeliği

 

   
 
 
29. Enerji Verimliliği Haftası (13 Ocak 2010)

 

Enerji Verimliliğinin Rotası 13 Ocak 2010 Tarihinde Çizilecek

29. Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri  enerjinin verimli kullanılabildiği bütün sektörlerin buluşma platformu olacak.


Sektörel Fuarcılık tarafından İstanbul WOW Convention Center’da organize edilecek olan 29. Enerji Verimliliği Haftası etkinliği  Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.

Başbakanlık destekleri ve genelgesi ile, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EİE – Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik; Çevre ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da destekleniyor.

Etkinlik kapsamında, enerji verimliliği mevzuatının değerlendirilmesi, sürdürülebilir  yapılar ve yerinde üretim, illerdeki enerji verimliliği çalışmaları,  enerji verimliliği projelerinin finansmanı,  enerji verimliliğinde iletişimin rolü, iklim değişikliği, enerji  verimliliği konulu paneller ve forumlar düzenlenecek.
Panel ve forum etkinlikleri çerçevesinde, bilgi ve deneyimler paylaşılarak, enerji verimliliği ve çevre konularındaki gelişim değerlendirilecek ve tedbir önerileri ortaya konulacak. Bakanlar, milletvekilleri, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileri de etkinliğe konuşmacı olarak davet edilecek. 
Her yıl Ocak ayının 2. haftası, Enerji Verimliği Haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 2008/2 sayılı Başbakanlık genelgesiyle başlatılan Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi kapsamında toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, Büyükşehir belediyeleri, aydınlatma, beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörleri, bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile ilgili kurum, kuruluşlar veya organizasyonlarla işbirliği ortamları geliştirilmekte.
Enerji Verimliği Haftası etkinlikleri kapsamında, 15-16 Ocak 2009 tarihleri arasında Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu gerçekleştirilmiş, enerji verimliliği çalışmaları konusunda önemli bir platform oluşturan bu Forumun, iki yılda bir Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenmesine karar verilmişti. 13-14 Ocak 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı için ise, hazırlıklar şimdiden başladı.

29. Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri enerjinin verimli kullanılabildiği bütün sektörlerin buluşma platformu olacak.

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye www.uevf.com.tr adresinden ulaşmak mümkün.

 

 


LookUs & Online Makale