AEE Türkiye Komitesi

Kapsam: 1977 yılında Albert Thumann tarafından kurulan Association of Energy Engineers (Enerji Mühendisleri Derneği), 105 ülkede 18.000 üyeye, 100'den fazla yerel bölümden oluşan bir ağa, 20'den fazla öğrenci bölümüne ve 7 CWEEL (Council on Women in Energy & Environmental Leadership – Enerji ve Çevre Liderliğinde Kadın Konseyi) bölümüne sahip, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.
 
Amaç: Enerji sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımızın bilimsel ve eğitim amaçlı çalışmalarını  ve sürdürülebilir kalkınma için yapılacak eylemleri teşvik etmektir.
 
Etkinlikler: AEE, seminerler (canlı ve çevrimiçi), konferanslar, dergiler, kitaplar ve sertifika programları da dahil olmak üzere çok çeşitli bilgilendirme ve kapasite geliştirme amaçlı programları sunar. AEE'nin 100’den fazla yerel bölümden oluşan ağı, bölgesel konuları tartışmak için düzenli olarak toplanmaktadır. 
 
Sertifika Programları: Certified Energy Manager (CEM) (ANSI Accredited) 
Bu program ABD Enerji Bakanlığı, Federal Enerji Yönetimi Programları Ofisi (FEMP) ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) tarafından tanınmaktadır. CEM olmak için, enerji yönetimi mesleğinde yüksek düzeyde deneyim, yetkinlik ve etik uygunluk sergilenmesi gerekir.
 
Bağlantılar:  https://www.aeecenter.org/
                        https://aee-turkey.ttmd.org.tr/
 


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr