CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı

 
 
TTMD’nin Kongre Sekretaryasını üstlenmiş olduğu 10. Akdeniz Ülkeleri HVAC Kongresi CLIMAMED 2020, 11 Mayıs 2020 tarihinde çevrimiçi olarak ilk kez gerçekleştirildi. REHVA Üyesi beş Güney Avrupa ülkesinin HVAC dernekleri AICARR (Associazione Italiana di condizionamento dell’Aria, Riscaldemento e Refrigerazione), AICVF (Association des Ingénieurs en Climatique, Ventilation et Froid), ATECYR (Asociación Técnica Española de Climatizacióny Refrigeración), OE (Ordem dos Engenheiros) ve TTMD’nin sorumluluğunda düzenlenen CLIMAMED 2020 Kongresi https://canliyayin.com/climamedcongress adresinden tüm dünyaya yayımlandı. 
 
43 ülkeden 700’ün üzerinde uzmanın katıldığı ve ana teması “İklimle Dengeli Akdeniz Şehirleri ve Binaları” olan Kongrede;
· Binalarda Sürdürülebilir Enerji Kullanımı ve Enerji Verimliliği (Sustainable Energy use in Buildings and Energy Efficiency)
· Yenilenebilir Enerji Uygulamaları (Renewable Energy Applications)
· Bina Yönetimi, Bakım ve İşletmeye Alma (Buildings Management, Maintenance and Commissioning)
· İç Ortam Kalitesi (Indoor Environmental Quality)
· Havalandırma Sistemleri (Ventilation Systems)
· Standardizasyon ve Yönetmelikler (Standardization & Regulations)
· Sistemler ve HVAC Ekipmanlarında Gelişmeler (Advances in Systems and HVAC Equipment)
· Modelleme, Simülasyon ve BütünleşikTasarım (Modelling, Simulations and Integrated Design)
· Yaklaşık Sıfır Enerji Binalar ve Yerleşimler (Nearly Zero Energy Buildings and Districts)
· Bina İyileştirmeleri (Buildings Retrofitting)
· Nesnelerin İnterneti ve Bina İzleme Çözümleri (Internet of Things and Buildings Monitoring Solutions)
· Kullanıcı Davranışı (Occupants’ Behaviour)
gibi birçok konu, alanında uzman konuşmacılar tarafından detaylı sunumlar ile anlatıldı.
 
27 sunumun gerçekleştiği Kongreye Türkiye’den davetli konuşmacı olarak katılan Ahmet Arısoy “Akdeniz Bölgesi Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar”, ve bildirileri ile katılan Nur Çobanoğlu “Ev Tipi Dondurucuda Yeni Tip Çözüm Hattı Isı Eşanjörleri: Doğal Hesaplama Döngüleri”, Turhan Çoban “Termodinamik ve Termofiziksel Tanımlama için IAWPS Formülasyonları”, M. Zeki Yılmazoğlu “Covid-19 Enfeksiyon Riski Hesaplayıcısı ve Bazı Kapalı Alanlar için Örnekler” başlıklı sunumları gerçekleştirdiler.
Toplam 10 saat süren yayın ardından kapanış oturumunda konuşan TTMD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, kongrenin hazırlığında emeği geçen tüm dernek ve kuruluşlara teşekkür etti. 
 
CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı CLIMAMED 2020 Kongresi Çevrimiçi Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr