Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı Anlatıldı

Webinarı izlemek için tıklayın.
 
TTMD’nin düzenlediği Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı konulu webinar 29 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Doç. Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil’in yaptığı webinara Tanju Kılınçarslan konuşmacı olarak katıldı. 
 
Açılışta IBPSA Türkiye hakkında bilgi veren Harputlugil, bina performansı simülasyonu ile ilgili konularda araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunanlar ve uygulayıcılar arasında bilgi alışverişi sağlayacak bir platform oluşturmayı amaçladıklarını, bu alanda çalışmak isteyenlerin IBPSA Türkiye ile iletişime geçebileceğini belirtti.
 
Webinara kısa bir sunum yaparak başlayan Tanju Kılınçarslan, BIM server center isimli çok sayıda yazılımın ücretsiz olduğu platformu tanıttı: “BIM server center altında birden çok mühendislik yazılımının açık BIM ortamında kullanılmasını, tasarlanmasını, görülmesini, artırılmış gerçeklik uygulamasıyla bakılmasını sağlıyoruz. Covid-19 uygulaması ile BIM server center yazılımı arasında bir entegrasyon var. Bu sayede mimari tasarım üzerinde çözümünüzü geliştirebilirsiniz.”
BIM server center internet sitesi üzerinden kayıt yaptırılarak ücretsiz yazılım, lisans ve projelere erişilebileceğini söyleyen Kılınçarslan, örnek simülasyon üzerinde Covide uygun olarak bir inşaat tasarım sürecini paylaştı. Webinarın son bölümünde katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı. 
 
Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı Anlatıldı Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı Anlatıldı Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı Anlatıldı Covid-19 Sosyal Mesafe Tasarımı Anlatıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr