Genç TTMD "Kilometre Taşları Webinar Serisi" Başladı

Webinar videosu

90 Kuşağı TTMD Üyelerinden oluşan Genç TTMD Komitesi’nin hazırladığı "Kilometre Taşları Webinar Serisi"nin ilk etkinliği 7 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Filiz Pehlivan’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşinin moderatörlüğünü Taha Karasu yürüttü.

“Kilometre Taşları” ismi verilen serinin başarılı olmasını ve genç mühendislere ilham vermesini dileyerek sözlerine başlayan Filiz Pehlivan, bilgi ve deneyimin çok değerli olduğunu ve sektörel olarak teknik bilgi ve etik kuralların aktarılmasının önemli olduğunu söyledi. Gençlerin mezuniyet sonrası tecrübesizlik ve iş bulma süreçlerine değinen Pehlivan, günümüzde gençlerin kariyer hedefleri açısından daha sabırsız olduğuna dikkat çekerek, kendisinin de tecrübesiz bir şekilde işe başladığını ve zor koşulları tecrübe ettiğini, ama gençlerin karamsarlığa kapılmadan tecrübe kazanma konusunda çaba sarf etmeleri gerektiğini ifade etti.  Girişimci bir ruha sahip olduğunu söyleyen Filiz Pehlivan: “Girişimci ruhlar, başarıya yüksek bir ihtiyaç duymaktadırlar. Onlar başarı elde etmek ve zorlu görevlerin üstesinden gelmek istemektedirler. Başarı için güdü istekleri bağımsızlık arzusuna da yol açmakta. Bu tür girişimciler, kendi rotasını belirlemek, kendi hedeflerini oluşturmak ve kendi stillerini kullanmak için özgür olmak isterler.  Çünkü girişimci ruhlar sıradan işleri sevmiyorlar, daima yenilik ve yaratıcılık peşindedirler. Buna bağlı olarak, bir girişimcinin belirlediği hedeflere ulaşabileceğine inanması gerekmektedir. Eğer girişimci işine saygı duyar ve o işi başaracağına inanırsa başarılı olabilmektedir” dedi.

İş hayatında başarılı olmak için sorumluluk duygusuna sahip, azimli ve kararlı, yaratıcı, yüksek tempoda çalışmayı sağlayacak şekilde enerjik ve işini seven bireyler olmak gerektiğini belirten Pehlivan, sektörde kendi hedeflediği noktalara ulaştığını söyleyerek gelecekte sektörde ve iş yaşantısında beklediği öngörüleri paylaştı.  Katılımcılardan gelen soruların da yanıtlandığı son bölümün ardından söyleşi tamamlandı.

Genç TTMD Genç TTMD Genç TTMD
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr