Genç TTMD Semineri: “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç”

Webinar videosu

Genç TTMD tarafından düzenlenen çevrimiçi seminerlerin ilki olan “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç” konulu seminer 23 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Ali Menekşe’nin yürüttüğü etkinliğe Ali Kamil Uzun konuşmacı olarak katıldı.

Sunumuna, bakış açısının önemine dikkat çekerek başlayan Ali Kamil Uzun, olaylara tek bir noktadan bakmak yerine bakış açısı değiştirilerek bakılması gerektiğini söyleyerek bakış açımızın geleceğimiz olduğunu ifade etti. Değişim dalgalarının günümüze gelen süreçte kısaldığını ve veri dönüşüm aşamalarını fiziksel dosya, excell, veri tabanı, veri modelleme, robotik otomasyon ve yapay zeka olarak sıralayan Uzun geleceğe bakışla ilgili olarak: “Geçen yüzyılın doğanları ile bu yüzyılın doğanları birlikte geleceğe yürüyoruz. Baby Boomers, X,Y,Z ve Alpha kuşakları, beş kuşak bir arada bu çağın imkan ve fırsatları ile birlikte yaşıyoruz. Sadece beş kuşak değil, yapay zekadan güç alan robotlarla da geleceği paylaşıyoruz. Farklı kuşaklardan da olsak yeni dünyanın insanları olarak gelecek hepimiz için gelecek…” dedi.

“Özgeçmiş mi?” “Öz gelecek mi?” sorusuna yanıt arayan Uzun, “Özgeçmişiniz ile kariyer geleceğinizi, yani iş yaşamındaki kaderinizi etkiliyorsunuz. Özgeçmişiniz ile hayallerinizi, ideallerinizi ifade edebiliyor musunuz? Özgüveniniz birikimlerden güç alır. İdeallerinizi, yapmak istediklerinizin ifadesi olan hayalleriniz şekillendirir. Vizyonunuz ise geleceğe dair iddianızı ve ne olmak istediğinizi ifade eder. Öz gelecek tasarımınız bu üçlünün, özgüveninizin, ideallerinizi ve vizyonunuzun bir ifadesidir. Öz geleceğimizi tasarlamak önemlidir, çünkü bakış açımız geleceğimizdir. Akıl, öngördüğü ve hayal ettiği her şeyi başarabilir. Bir gün amacına ulaşmak için her gün hayalini yaşa. Kendine ve hayaline inan. Başarılı bir öz geçmiş için öz geleceğini tasarla. En büyük risk hiç risk almamaktır” dedi.

Öz gelecek tasarımı için kritik başarı faktörlerini bakış açısı, farkındalık, gelecek hayali olarak sıralayan konuşmacı, öz değerlendirmeyle ilgili olarak kişilerin konfor, korku, öğrenme, büyüme alanları olduğunu söyledi. Geleceğe ortak olmak için yarına hazır olmak gerektiğini ifade eden Ali Kamil Uzun, bunun için hayal gücüne sahip, çevik ve talebe olmanın yanı sıra psikolojik sermaye, birden fazla uzmanlık, güvenilir iletişim ve dijital okur yazarlığın önemine dikkat çekti. Çevrimiçi seminer, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.

Genç TTMD Semineri: “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç” Genç TTMD Semineri: “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç” Genç TTMD Semineri: “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç” Genç TTMD Semineri: “Geleceğe Bakış-Geleceği Hisset, Kendini Fark Et, Harekete Geç”
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr