Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı

 
 
TTMD İstanbul Temsilciliği tarafından düzenlenen Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler konulu eğitim semineri 9 Kasım 2019 tarihinde Tekften Tower Binası’nda gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın yürüttüğü seminere Eren Kalafat konuşmacı olarak katıldı. Seminerin açılış sunumunu yapan Kılıç, Türkiye’nin deprem tarihiyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra depremlerin şiddeti ve sonuçlarına ilişkin verileri aktardı.
 
Konuşmacı Eren Kalafat sunumuna, depremle ilgili bilgisizliğin ve fiyatlandırmada hem de uygulamada yol açtığı bazı hataları örnekleyerek başladıktan sonra mühendislik raporlarının da gerçekleri yansıtmadığını ve kontrol edilmesini gerektiğini söyledi. Yönetmelik ve sertifikalandırma süreçlerine değinen Kalafat, şartnamelerde sistem ve sertifika dayatılmasının yanlış olduğunu belirterek koşullara uygun çözümler sağlamanın önemini dikkat çekti. Kalafat daha sonra bazı uygulama örnekleri verdi. Dinleyicilerden gelen soruların cevaplandığı son bölümün ardından seminer, TTMD İstanbul İl Temsilcisi Gülmetan Savaş’ın konuşmacı ve oturum başkanına teşekkür belgesi takdimiyle tamamlandı.  
 
Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı Sismik Koruma Yönetmeliklerinde Dünya ve Türkiye’den Gelişmeler Semineri Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr