Sunay Akın ile “Zafere Giden Yol” Söyleşisi Yapıldı

 

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Üyelerine özel olarak düzenlenen “Zafere Giden Yol” Söyleşisi, Araştırmacı Yazar-Şair Sunay Akın’ın katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirildi. Çok sayıda TTMD Üyesi’nin izlediği özel yayında, izleyiciler Sunay Akın’ın keyifli anlatımıyla tarihin derinliklerinde yolculuğa çıktı.

Kurtuluş Savaşı yıllarında, günümüzdeki gibi çok sayıda salgın hastalıkla mücadele edildiğini söyleyerek sözlerine başlayan Sunay Akın, o yıllarda aşı üretmek için kendi üzerlerinde aşı deneyen ve hayatlarını kaybeden doktorların önemine dikkat çekti.  Atatürk’ün, İstanbul’un işgali sırasında söylediği meşhur “Geldikleri gibi giderler” sözünü ve sonrasında işgal güçlerine karşı gösterdiği psikolojik mücadeleyi anlatan Akın, Büyük Taarruzun aslında o günlerde başladığını söyledi.

Milli mücadele sırasında yaşanan zorlukları ve az bilinen yaşanmış hikayeleri kendine has üslubuyla dinleyicilere aktaran Sunay Akın, Atatürk’ün “Hayatım boyunca elime geçen her iki kuruşun bir kuruşuyla kitap aldım” sözünü hatırlattı ve şunları söyledi: “Zafer bitmiş bir şey değildir, Bilginin yolunda attığımız her adım bize zafer getirir. Atatürkçü düşüncede zafer bilgiyle beraber yürümektir. Bilgi yolunda ne kadar çok adım atılıyorsa, Atatürk o kadar anlaşılıyor demektir”.

Sunay Akın ile “Zafere Giden Yol” Söyleşisi Yapıldı Sunay Akın ile “Zafere Giden Yol” Söyleşisi Yapıldı Sunay Akın ile “Zafere Giden Yol” Söyleşisi Yapıldı Sunay Akın ile “Zafere Giden Yol” Söyleşisi Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr