TAD ve GDH Semineri Yapıldı

TAD – Test Ayar Dengeleme ve GDH – Geçerlilik Denetim Hizmetleri (Cx, Commissioning) Eşgüdümü Semineri Yapıldı
 
TTMD İstanbul İl Temsilciliği’nin tarafından düzenlenen 2018/19 eğitim seminerlerinden sonuncusu MTMD işbirliği ile 4 Mayıs 2019 tarihinde Tekfen Tower Binasında gerçekleştirildi. TAD – Test Ayar Dengeleme ve GDH – Geçerlilik Denetim Hizmetleri (Cx, Commissioning) Eşgüdümü konulu eğitim seminerine Dr. Mustafa Bilge ve Emre Özmen konuşmacı olarak katılırken seminerin oturum başkanlığını İsmet Mura yürüttü.
Seminerin ilk sunumunu gerçekleştiren Mustafa Bilge ilk olarak commissioning kavramını kısaca bir projenin teslimin iyileştiren kalite odaklı bire süreç olarak tanımlarken; tasarım öncesi, tasarım aşaması, uygulama aşaması, kabul ve garanti süreci gibi evrelerin önemine dikkat çekti. Commissioning’in faydaları hakkında bilgiler veren Bilge, proje örnekleri sunduktan sonra ülkemizde TAD çalışmaları konusunda belirli bir noktaya gelindiğini ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. İkinci bölümde sunum yapan Emre Özmen ise bina commissioning prosesi hakkında doğru ve yanlış tanımlamaları ayırt ettikten sonra commissioning maliyeti ile ilgili bilgiler verdi. Commissioning proseslerini detaylı şekilde anlatan Özmen, son bölümde TTMD ve COPILOT arasında imzalanan işbirliğinden bahsetti. Dinleyicilerden gelen soruların yanıtlandığı bölümün ardından seminer, TTMD İstanbul Temsilcisi Gülmetan Savaş’ın oturum başkanı ve konuşmacılara teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.  
 
TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı TAD ve GDH Semineri Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr