TTMD Cool Up Bölgesel Konferansı’na Katıldı

Cool Up Programı ortaklarından UNDP Türkiye’nin organize ettiği “Sürdürülebilir Soğutmada Fırsatları Fark Etmek” temalı Cool Up Bölgesel Konferansı 28-29 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Polat Rönesans Hotel’de yapıldı. “Sürdürülebilir soğutmanın ekonomisi, sürdürülebilir soğutmanın uygulanması ve sürdürülebilir soğutma için elverişli koşulların yaratılması” şeklinde 3 tema üzerine düzenlenen konferans kapsamında gerçekleştirilen Türkiye oturumuna TTMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nermin Köroğlu Isın katıldı.

Nermin Köroğlu Isın sunumunda mekanik tesisat tasarımcılarının projelerde sürdürülebilir enerji arayışlarını nasıl yönettiklerini ve yenilenebilir kaynakların kullanım kriterlerine değindi. Kendisinin etüt ve tasarımında yer aldığı mevcut bir hastane binasının enerji verimliliği iyileştirme projesinin temel tasarım prensiplerinden bahsetti. Yapılan verimlilik artışı sonucunda elektrik ve doğalgaz tüketim oranlarındaki düşüş ve toplam bina enerji verimliliği artışı skaler değerler ile ortaya koydu.

Dört Cool Up ortak ülkesi Mısır, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’den üst düzey yetkililerin yanı sıra endüstride önde gelen isimlerin soğutma ve soğutmadaki önemli eğilimler hakkında bilgi verdiği konferansta eş zamanlı oturumlar ile tamamlandı.

TTMD Cool Up Bölgesel Konferansı’na Katıldı TTMD Cool Up Bölgesel Konferansı’na Katıldı TTMD Cool Up Bölgesel Konferansı’na Katıldı TTMD Cool Up Bölgesel Konferansı’na Katıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr