TTMD Web Semineri: İklim Değişikliği ve Kentleşmenin Gelecekteki Bina Performansı Üzerindeki Etkileri

Çevrimiçi seminer videosu

TTMD’nin düzenlediği İklim Değişikliği ve Kentleşmenin Gelecekteki Bina Performansı Üzerindeki Etkileri (Impacts of Climate Change and Urbanization on Future Building Performance) konulu çevrimiçi seminer2 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü IBPSA Türkiye Bina Performans Simülasyonları Komitesi Başkanı Doç. Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil’in yaptığı etkinliğe Drury B. Crawley PH.D. konuşmacı olarak katıldı.

Sunumuna dünya genelinde ve Amerika’da endüstri, ulaşım ve konutlarda enerji kullanım verilerini aktararak başlayan Drury B. Crawley hava durumu ve iklimin farklı kavramlar olduğunu belirterek hava durumunun değişkenliğine değindi. 1850-2018 yılları arasındaki iklim değişikliği durumuna dikkat çeken Crawley, bina performansı simülasyonlarının dizayn ve işletmedeki rolüne ilişkin bilgiler aktardı.

Konuşmacı, İnsan faaliyetleri tarafından yönlendirilen iklim değişikliğine artan ilgiyle birlikte, son araştırmalar iklim değişikliğinin veya kentsel ısı adasının dünya genelinde bina işletimi ve performansı üzerindeki etkisine dair görüşlerini paylaştı.

Çevrimiçi seminer, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.

 

TTMD Web Semineri: İklim Değişikliği ve Kentleşmenin Gelecekteki Bina Performansı Üzerindeki Etkileri TTMD Web Semineri: İklim Değişikliği ve Kentleşmenin Gelecekteki Bina Performansı Üzerindeki Etkileri TTMD Web Semineri: İklim Değişikliği ve Kentleşmenin Gelecekteki Bina Performansı Üzerindeki Etkileri
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr